Policjanci uratowali z pożaru 84-latka i jego zwierzęta

Pomoc dla producentów i sprzedawców kwiatów w związku z zamknięciem cmentarzy
3 listopada 2020
Grzybiarz zabłądził w lesie – szybko go odnaleźli policjanci
4 listopada 2020

Policjanci uratowali z pożaru 84-latka i jego zwierzęta

RIR - Regionalny Portal Rolniczy

We wtorek (27.10.2020) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w gminie Olsztynek.

Z uzyskanych informacji wynikało, że na posesji może przebywać starszy mężczyzna. W kilka minut od zgłoszenia policjanci z Olsztynka – asp. Krzysztof Kłos i mł. asp. Radosław Ferszt dojechali na miejsce zdarzenia jako pierwsi. Na terenie posesji w kłębach dymu zauważyli starszego mężczyznę, który miał problem z samodzielnym poruszaniem się i natychmiast zabrali go w bezpieczne miejsce. Okazał się nim 84-letni właściciel posesji, który przekazał policjantom informację, że w budynku gospodarczym znajdują się trzy konie i pies. Funkcjonariusze natychmiast wrócili do płonącego obiektu i wraz z sąsiadem uwolnili zwierzęta. Po chwili w wyniku pożaru doszło do zawalenia się budynku i rozprzestrzenienia się ognia na kolejne obiekty. Na szczęście w tym czasie obaj mężczyźni oraz zwierzęta byli już bezpieczni.

 

Źródło :https://warminsko-mazurska.policja.gov.pl/ol/aktualnosci/74331,Policjanci-uratowali-z-pozaru-84-latka-i-jego-zwierzeta.html