Ukradli ciągnik, po czym go rozebrali na części i sprzedawali w…punkcie skupu złomu.

Ślady na śniegu doprowadziły do włamywacza
11 lutego 2021
Czy potrzebna definicja “aktywnego rolnika” ?
15 lutego 2021

Ukradli ciągnik, po czym go rozebrali na części i sprzedawali w…punkcie skupu złomu.

RIR - Regionalny Portal Rolniczy

Do kradzieży traktora doszło na początku lutego br. w jednym z gospodarstw na terenie gminy  Proszowice. O zaistniałym zdarzeniu policję zawiadomił jeden z sąsiadów, który opiekuje się posesją. Podczas pobytu na niej ujawnił ślady włamania do garażu oraz brak ciągnika rolniczego marki Ursus  o wartości dziesięciu tysięcy złotych.

Przeprowadzone czynności przez proszowickich policjantów doprowadziły do zatrzymania wszystkich sprawców kradzieży, jak również do odnalezienia miejsc, gdzie znajdowały się już zdemontowane części skradzionego ciągnika rolniczego. Jak ustalili policjanci niektóre części zostały już sprzedane w okolicznych punktach skupu złomu. Pozostałe czekały na sprzedaż. W sprawie zostało zatrzymanych trzech mężczyzn, mieszkańców powiatu proszowickiego. Sprawcy w wieku 32, 27 i 21 lat usłyszeli zarzuty za kradzież z włamaniem. Podejrzanym za popełniony czyn grozi do 10 lat pozbawienia wolności.
 
Kiedy dojdzie do włamania czy kradzieży w domu, mieszkaniu, piwnicy czy pomieszczeniu gospodarczym nie dotykaj niczego,  opuść pomieszczenie i o zaistniałym fakcie poinformuj Policję. Nie utrudniaj  pracy policjantom i nie zacieraj śladów! W  takiej sytuacji zadzwoń pod nr 112. 
 Policja Małopolska

Źródło: https://malopolska.policja.gov.pl/krk/aktualnosci/7420,Ukradli-ciagnik-po-czym-go-rozebrali-na-czesci-i-sprzedawali-w-punkcie-skupu-zlo.html