Grzybiarz zabłądził w lesie – szybko go odnaleźli policjanci

Policjanci uratowali z pożaru 84-latka i jego zwierzęta
4 listopada 2020
Pomoc dla posiadaczy chryzantem
4 listopada 2020

Grzybiarz zabłądził w lesie – szybko go odnaleźli policjanci

RIR - Regionalny Portal Rolniczy

 Mężczyzna chodził po lesie i nie mógł odnaleźć pojazdu, który pozostawił około 6 kilometrów dalej.

Policjanci ze Świebodzina odnaleźli 56-letniego mężczyznę w rejonie miejscowości Gryżyna w powiecie świebodzińskim. Jego pojazd stał 6 kilometrów dalej w pobliżu miejscowości Poźrzadło, również w tym samym powiecie. Wybierając się do lasu, grzybiarz zapomniał o wszystkich podstawowych zasadach bezpieczeństwa, czyli nie poinformował bliskich przed wyjazdem o tym, dokąd się udaje oraz nie naładował baterii w telefonie, aby w razie potrzeby móc wezwać pomoc. Z uzyskanych przez policjantów informacji wynikało, że mężczyzna do lasu pojechał około godziny 14. Informacje o tym, że może potrzebować pomocy uzyskali po godzinie 18, gdy zapadł już zmrok. Niecałą godzinę później mundurowi odnaleźli grzybiarza.

Ta historia powinna być przestrogą dla każdego, kto wybiera się do lasu. Tym razem, skończyło się na zagubieniu auta i trudności z wyjściem z lasu, jednak gdyby mężczyzna zasłabł lub miał wypadek historia mogłaby zakończyć się tragicznie. Dlatego przypominamy wszystkim, aby pamiętali w pierwszej kolejności o swoim bezpieczeństwie.

Źródło :http://swiebodzin.lubuska.policja.gov.pl/go9/serwis-informacyjny/aktualnosci/35630,Grzybiarz-zabladzil-w-lesie-szybko-odnalezli-go-policjanci.html