Pomoc dla producentów i sprzedawców kwiatów w związku z zamknięciem cmentarzy

Policja apeluje: zabezpiecz swoje mienie
3 listopada 2020
Policjanci uratowali z pożaru 84-latka i jego zwierzęta
4 listopada 2020

Pomoc dla producentów i sprzedawców kwiatów w związku z zamknięciem cmentarzy

RIR - Regionalny Portal Rolniczy

Producenci i sprzedawcy kwiatów oraz samorządy nie zostaną bez pomocy w związku z zamknięciem cmentarzy.

O podjętych przez rząd decyzjach poinformowały dziś sekretarz stanu ministerstwa rolnictwa i rozwoju wsi Anna Gembicka oraz podsekretarz stanu ministerstwa rozwoju, pracy i technologii Olga Ewa Semeniuk.

– Przedsiębiorcy nie pozostaną sami. Państwo polskie wykaże się wsparciem finansowym. Na ten moment wszystkim przedsiębiorcom, którzy odnotują spadki w związku z zamknięciem cmentarzy przeznaczamy środki w wysokości 180 milionów złotych – zapewniła podsekretarz stanu Olga Ewa Semeniuk.

– To jest początek tego wsparcia dla tych wszystkich przedsiębiorców, którzy nie sprzedadzą zniczy, nie sprzedadzą kwiatów – dodała.

Wiceminister podziękowała również samorządom, które włączyły się w akcję pomocy, solidarności gospodarczej, solidarności społecznej.

– Decyzja o zamknięciu cmentarzy była bardzo trudna. Zgodnie z zapowiedzią premiera Mateusza Morawieckiego przygotowujemy system pomocy. Od poniedziałku regionalne oddziały Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa zaoferują przedsiębiorcom możliwość nabycia kwiatów i roślin, które nie zostały sprzedane – poinformowała sekretarz stanu Anna Gembicka.

Sekretarz stanu wyraziła nadzieję, że ta pomoc pozwoli w pewien sposób zrekompensować te straty, które zostały poniesione w związku z decyzją o zamknięciu cmentarzy.

 

Źródło : https://www.gov.pl/web/rolnictwo/pomoc-dla-producentow-i-sprzedawcow-kwiatow-w-zwiazku-z-zamknieciem-cmentarzy