Skradzionym ciągnikiem doprowadził do trzech kolizji
18 listopada 2020
Na tropie rysia Zygmusia
19 listopada 2020

Krowa wpadła do szamba

RIR - Regionalny Portal Rolniczy

W dniu 07.11.2020r. do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Jarocinie wpłynęło zgłoszenie o uwięzionej krowie, która wpadła do szamba z gnojowicą. 

Do zdarzenia zadysponowano dwa zastępy ratowniczo-gaśnicze z JRG Jarocin oraz 3 zastępy z OSP (Żerków, Szczonów, Jarocin).  Po przybyciu na miejsce zdarzenia zabezpieczono teren prowadzonych działań. Ratownicy przy użyciu pomp szlamowych oraz ciągnika z beczką asenizacyjną wypompowali gnojowicę. Równocześnie do prowadzonych działań mających na celu wypompowanie szamba ratownicy ustawili wentylator oddymiający celem dostarczenia zwierzęciu świeżego powietrza.
W celu wyciągnięcia krowy z szamba konieczne było powiększenie otworu przy użyciu przecinarki do stali i betonu. Na miejsce zdarzenia przybył również lekarz weterynarii, który przed próbą wydobycia krowy z szamba podał zwierzęciu środek uspakajający, oraz nadzorował stan krowy w czasie prowadzonych działań. Ratownicy przy pomocy węży W-75 i  ładowarki teleskopowej wydobyli krowę z szamba. Działania ratownicze trwały blisko 3 godz.

Opracował: asp.sztab. Arkadiusz Naglak

Źródło: https://www.gov.pl/web/kppsp-jarocin/krowa-wpadla-do-szamba