Dzisiaj coraz więcej obiektów noclegowych oferuje swoim gościom możliwość wypoczynku ze swoim pupilem.
Wyjazd na urlop może być problemem, gdy nie mamy z kim zostawić swojego zwierzęcia. W takim przypadku nie trzeba jednak rezygnować z relaksu. Można zdecydować się na taki obiekt, w którym czworonożny przyjaciel będzie mile widziany.
Dzisiaj w Polsce działa coraz więcej miejsc, do których można przyjść ze swoim pupilem. Przyjazne zwierzęciem są także obiekty noclegowe, chociaż warto pamiętać o tym, że każdy z nich posiada swój własny regulamin, dlatego nie wszędzie będzie można przenocować z psem albo z innym pupilem.
Zdecydowanie najbardziej przyjazne dla podróżujących z psami i innymi zwierzętami są gospodarstwa agroturystyczne. To właśnie tam najczęściej mona przenocować ze swoim pupilem bez żadnych problemów – także bez dopłat.
Gospodarstwami agroturystycznymi nazywa się gospodarstwa rolne, które poza działalnością rolniczą zajmują się również oferowaniem usług noclegowych. Goście mogą wówczas zamieszkać wraz z rodziną, poznając przy tym jej obyczaje, ale bardzo często nowoczesne gospodarstwa posiadają komfortowe pokoje noclegowe – także na takim samym standardzie, jak pokoje hotelowe.
Dzisiaj noclegi w gospodarstwach agroturystycznych cieszą się dużym zainteresowaniem. Wybierają je zarówno mieszkańcy miast, jak również wsi, którzy pragną wypocząć na łonie natury. Wypoczynek daje wówczas możliwość kontaktu z przyrodą, pozwala na przyjrzenie się pracy rolnika czy hodowcy, również oferuje wiele innych atrakcji, na przykład zbieranie grzybów, łowienie ryb, podglądanie dzikich zwierząt, przygotowywanie pysznych, regionalnych produktów.
Te zalety powodują, że gospodarstwa agroturystyczne są popularnym wyborem wśród wielu turystów. Chętnie wybierają je rodziny z dziećmi. Dla najmłodszych to doskonała okazja do tego, aby zobaczyć wieś na żywo.
Wiele gospodarstw agroturystycznych pozwala swoim gościom na zabranie pupili – psów, kotów, a także innych domowych zwierząt. Duża przestrzeń sprzyja wtedy długim spacerom, które potrzebne są zwłaszcza u psów.
Oczywiście, warto zdawać sobie sprawę z tego, że nie każde gospodarstwo agroturystyczne zapewnia swoim gościom możliwość przybycia wraz ze zwierzęciem. Dokładne informacje na ten temat można znaleźć na stronach internetowych obiektów albo uzyskać telefonicznie.
Możliwość noclegu z psem może być związana z wyższym kosztem. Niektóre gospodarstwa agroturystyczne pozwalają na darmowe przenocowanie zwierzęcia, ale inne pobierają już wtedy dodatkową opłatę. Wprawdzie nie jest ona tak wysoka, jak zwykły nocleg dla osoby dorosłej, ale jednak stanowi ona dodatkowy wydatek podczas wakacji.
Z jakimi kosztami za nocleg z psem trzeba będzie się liczyć? Na ogół jest to opłata wynosząca od 10 do 20 złotych za dobę. W związku z tym nie jest to wygórowana cena, niemniej jednak przy dłuższym pobycie może ona wynieść nawet ponad 100 złotych.
Liczba obiektów noclegowych oferujących możliwość nocowania z psem oraz z innymi zwierzętami stale rośnie. Wynika to poniekąd z zapotrzebowania rynkowego – wiele osób lubi podróżować ze swoimi pupilami, dlatego szuka takich noclegów, gdzie będzie można bez problemu spędzić komfortową noc razem.
Aby znaleźć tego typu obiekty, wystarczy dzisiaj dostęp do internetu. Za ich pomocą można bardzo łatwo i szybko zapoznać się z ofertami, a także dowiedzieć się, ile będzie kosztowało nocowanie z pupilem.
Do dyspozycji są także specjalne serwisy internetowe, za pomocą których można wyszukać noclegi przyjazne zwierzętom. Wystarczy jedynie wskazać na interesujące nas województwo, typ noclegu, a następnie na dodatkowe udogodnienia, których oczekujemy. Serwis może od razu pokazać, gdzie będzie można przenocować ze swoim pupilem.
Rezerwacje na noclegi tego rodzaju można również wykonać za pośrednictwem popularnych portali noclegowych.
Aby wakacje z psem lub z innym pupilem były całkowicie udane, należy pamiętać o tym, żeby dobrze się do nich przygotować. Należy przede wszystkim zebrać wszystko, co będzie potrzebne, aby zwierzak czuł się na wyjeździe komfortowo.
Podstawa to pożywienie – sucha oraz mokra karma w ilości odpowiadającej czasowi wyjazdu. Trzeba będzie też zabrać własne miski – nie zawsze można otrzymać je w obiekcie. Niezbędne będzie też zabranie książeczki zdrowia z aktualnymi szczepieniami, smyczy oraz kagańca.
Dodatkowo, wielu właścicieli psiaków decyduje się też na wzięcie ich ulubionego legowiska oraz zabawek. Wówczas wyjazd z dala od domu nie będzie związany z dyskomfortem.
Oczywiście, należy pamiętać, że właściciel odpowiada wtedy za swojego pupila. Wszelkiego rodzaju zniszczenia, które wywoła on w pokoju, trzeba będzie opłacić z własnej kieszeni. Alternatywnie można także zdecydować się na wykupienie specjalnego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej. Obecnie oferowane jest ono coraz częściej przez wiele towarzystw ubezpieczeniowych.