Zarzuty za kradzież z gospodarstwa rolnego

Przedłużenie zasiłku chorobowego dla rolników
29 września 2020
Działania Zarządu KRIR przeciw “piątce dla zwierząt”
29 września 2020

Zarzuty za kradzież z gospodarstwa rolnego

RIR - Regionalny Portal Rolniczy

Mieszkaniec podkcyńskiej wsi usłyszał zarzuty po tym, jak z jednego z gospodarstw rolnych ukradł mienie warte około 4 tysiące złotych. 

Zgłoszenie o tym, że właściciel jednego z gospodarstw rolnych na terenie kcyńskiej gminy podejrzewa, że został okradziony, wpłynęło do policjantów w miniony poniedziałek (21.09.20).

Policjanci, którzy pojechali na miejsce ustalili, że faktycznie do kradzieży doszło, a z gospodarstwa zginął rower oraz części maszyn rolniczych warte łącznie około 4 tysiące złotych. Zdarzenie zarejestrował monitoring dlatego ustalenie personaliów podejrzanego nie było trudne, a pomógł w tym pokrzywdzony, który rozpoznał złodzieja. Ten został zatrzymany jeszcze tego samego dnia w mieszkaniu w podkcyńskiej wsi. 51-latek był pijany, dlatego trafił do policyjnego aresztu.

Gdy wytrzeźwiał usłyszał zarzuty kradzieży, a zebrany przez mundurowych materiał dowodowy zostanie przekazany do sądu, który zdecyduje o dalszych losach podejrzanego. W myśl obowiązujących przepisów za kradzież grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.