Jeleń zaatakował grzybiarzy
16 września 2020
3 mln szczęśliwych krów i świń, czyli realizacja programu „Dobrostan zwierząt”
17 września 2020

Wypadek podczas prac polowych

RIR - Regionalny Portal Rolniczy

Brzezińscy policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego zdarzenia, do którego doszło 10 września 2020 r. około godziny 08:00 w miejscowości Jasienin Duży.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 49 latek znajdując się na swojej posesji, podczas podczepiania pługu do ciągnika został z nieustalonych przyczyn przygnieciony przez maszynę.  Poszkodowanego znalazł sąsiad i o wypadku powiadomił służby ratunkowe.

Chwilę później na pobliskim polu wylądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Mężczyzna w ciężkim stanie został przetransportowany do szpitala. Na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza, przeprowadzono oględziny i zabezpieczono ślady . Funkcjonariusze przeprowadzą postępowanie, które wyjaśni przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

Praca w rolnictwie to ciężkie i często niebezpieczne zajęcia. Policja apeluje o zachowanie ostrożności w trakcie prac polowych. Czasami wystarczy chwila nieuwagi, by doszło do nieszczęścia, co może  kosztować utratę zdrowia,a czasem nawet życia. Ogromny wpływ na bezpieczeństwo ma również stan trzeźwości. Przypominamy, że koniec wakacji i początek jesieni to także czas wzmożonego ruchu maszyn rolniczych na drogach, dlatego też kierujący nimi powinni przestrzegać podstawowych zasad bezpieczeństwa zarówno podczas jazdy jak i w czasie prac na polach. O bezpieczeństwie należy pamiętać jednak nie tylko na drogach. Uważajmy przy obsłudze maszyn i urządzeń rolniczych, ale także podczas transportu, dojazdu, czy powrotu z pola. Pamiętajmy, że obsługa maszyn rolniczych wymaga dużego doświadczenia, rozwagi i ostrożności, a zlekceważenie podstawowych zasad bezpieczeństwa przy używaniu tego typu sprzętu, może mieć tragiczny finał.