Właścicielka gospodarstwa znęcała się nad zwierzętami

Gospodarz zranił się pilą spalinową
9 grudnia 2020
Kierowca zjechał na przeciwległy pas i uderzył w ciągnik rolniczy.
11 grudnia 2020

Właścicielka gospodarstwa znęcała się nad zwierzętami

RIR - Regionalny Portal Rolniczy

Pod koniec lutego br. niepokojąca informacja od mieszkańców gminy Wielbark, wpłynęła do ich dzielnicowego. Funkcjonariusz celem sprawdzenia przekazanej wiadomości, udał się pod wskazany adres. Policjant ustalił, że w prowadzonym przez 46-latkę gospodarstwie rolnym hodowane były krowy, cielaki, konie i owce. Większość zwierząt była znaczenie zaniedbana. 

W ocenie lekarza weterynarii stan, w jakim znajdowały się zwierzęta, wskazywał na to, że były one wygłodzone, wychudzone i znacznie zaniedbane. W związku z powyższym lekarz skierował wniosek do przedstawiciela Urzędu Gminy w Wielbarku, o odebranie gospodarzowi części zwierząt hodowlanych. 

46-letnia mieszkanka gminy Wielbark, właścicielka gospodarstwa rolnego usłyszała zarzut znęcania się na zwierzętami tj. 20 szt. owiec, 5 szt. koni, 38 szt. bydła w ten sposób, że utrzymywała je bez odpowiedniego co do ilości i jakości pokarmu i wody. Ponadto zwierzęta były zaniedbane, przebywały w złych warunkach higienicznych oraz nie otrzymywały odpowiedniej opieki  i pomocy lekarza weterynarii, co w konsekwencji doprowadziło do konieczności uśmiercenia trzech krów i jednej owcy.

Za czyn jaki dopuściła się 46-lataka, Zgodnie z Ustawa o Ochronie Zwierząt grozi jej do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło:http://www.szczytno.policja.gov.pl/o17/aktualnosci/75528,Szczytno-Akt-oskarzenia-przeciwko-46-letniej-wlascicielce-gospodarstwa-rolnego-k.html