Martwe zwierzęta w gospodarstwie 76-latka

Eksport do Chin – kolejny krok w otwieraniu rynku
8 lutego 2021
Ciągnik uszkodził dom
9 lutego 2021

Martwe zwierzęta w gospodarstwie 76-latka

Fot. Policja Lubelska

Wczoraj łęczyńscy policjanci zostali zaalarmowani przez przedstawiciela Stowarzyszenia ,,Milejów dla Zwierząt”, że na terenie jednej z posesji w gminie Cyców znajdują się wychudzone i padłe zwierzęta.  

Na miejsce pojechali policjanci. Na terenie posesji funkcjonariusze wspólnie z przedstawicielami Stowarzyszenia Milejów dla Zwierząt, lekarza weterynarii oraz Urzędu Gminy w Cycowie ujawnili znajdujące się w oborze dwa martwe cielaki przywiązane linami do ściany. Pomieszczenie to nie posiadało drzwi ani okien. Na podłodze była wymieszana słoma z błotem i odchodami. Nie było tam pożywienia dla zwierząt czy świeżej słomy. Prowadząc oględziny gospodarstwa okazało się, że na zewnątrz budynku leżała martwa krowa przykryta sianem. Ponadto na polu znajdowały się żywe dwa dorosłe osobniki bydła i jedno ciele.

Właścicielem zwierząt okazał się 76-letni mężczyzna. Policjanci zatrzymali go i osadzili w policyjnym areszcie. Decyzją prokuratora padłe zwierzęta zostaną przekazane do Zakładu Weterynarii i Patomorfologii Sądowej w Lublinie, zaś żywe trafią pod opiekę jednego z gospodarstw rolnych w Cycowie.

Policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia. Za znęcanie się nad zwierzętami grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

aspirant Magdalena Krasna

Policja Lubelska

Źródło:
https://lubelska.policja.gov.pl/lub/aktualnosci/111750,Martwe-zwierzeta-w-gospodarstwie-76-latka.html