70-letni traktorzysta zderzył się z Toyotą i wjechał w radiowóz

Naruszył przepisy prawa łowieckiego
14 października 2020
Niszowe uprawy w Polsce- czy warto w nie inwestować. Cz. II
14 października 2020

70-letni traktorzysta zderzył się z Toyotą i wjechał w radiowóz

RIR - Regionalny Portal Rolniczy

Najechał na zaparkowany na poboczu, oznakowany radiowóz, którego załoga w tym czasie zabezpieczała miejsce wypadku drogowego. 

Do zdarzenia doszło  (12 października br.) w godzinach porannych. Policjanci z Komisariatu Policji w Skale zostali wezwani na miejsce wypadku drogowego, do którego doszło na terenie ich gminy. Mundurowi zaparkowali radiowóz z włączonymi sygnałami świetlnymi na poboczu, celem podjęcia czynności związanych z zabezpieczeniem miejsca zdarzenia. Po chwili, w pobliżu doszło do kolejnego zdarzenia drogowego. Kierujący traktorem podczas zmiany pasa ruchu doprowadził do zderzenia bocznego z kierującym toyotą, po czym drugą stroną ciągnika najechał na zaparkowany radiowóz, uszkadzając jego tylny zderzak. W tym czasie policjanci przebywali poza pojazdem. Na miejscu obecny był również patrol ruchu drogowego, który wykonał dalsze czynności na miejscu powyższych zdarzeń drogowych.


Traktorzystą okazał się 70-letni mieszkaniec gminy Skala, który w chwili zdarzenia był w stanie po użyciu alkoholu — miał 0,3 promila w wydychanym powietrzu. Zatrzymano mu prawo jazdy. Za popełnione wykroczenia grozi mu kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Źródło :
 
https://malopolska.policja.gov.pl/krk/aktualnosci/3230,Traktorzysta-w-stanie-po-uzyciu-alkoholu-zderzyl-sie-z-toyota-a-nastepnie-wjecha.html