Wjechał ciągnikiem w słup. Na policje czekał z piwem w ręku

Zabezpiecz ogródek działkowy na zimę
6 listopada 2020
Nie włączył świateł w traktorze. Był to początek jego problemów
9 listopada 2020

Wjechał ciągnikiem w słup. Na policje czekał z piwem w ręku

RIR - Regionalny Portal Rolniczy

Zdarzenia miało miejsce przedwczoraj w Jeżewie. W wyniku uderzenia słup linii telekomunikacyjnej pochylił się, a przewody wisiały nisko nad jezdnią trasy K10, uniemożliwiając przejazd innym samochodom.

Gdy policjanci przyjechali na miejsce, ciągnik nadal był uruchomiony, pracował w nim napęd, a koła kręciły się. W kabinie ciągnika siedział 24-letni mieszkaniec powiatu sierpeckiego i pił piwo.

Mężczyzna został zatrzymany. Zachowywał się agresywnie, których znieważył, a po osadzeniu w radiowozie uszkodził jego wewnętrzne elementy. Mężczyzna nie chciał powiedzieć, jak się nazywa i poddać się badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. Po ustaleniu tożsamości kierującego okazało się, że posiada on sądowy zakaz prowadzenia wszystkich pojazdów mechanicznych oraz jest poszukiwany. Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie, skąd trafi do zakładu karnego.

Mężczyzna odpowie teraz przed sądem m.in. za znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej podejmujących interwencję policjantów a także za uszkodzenie mienia i kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości pomimo posiadanego zakazu kierowania.

 Źródło: https://mazowiecka.policja.gov.pl/ra/dzialania-policji/aktualnosci/47266,Pijany-poszukiwany-i-na-zakazie-wjechal-ciagnikiem-w-slup-linii-telekomunikacyjn.html