Wjechał ciągnikiem w ścianę budynku mieszkalnego

Ciągnik rolniczy z przyczepą znajdująca się w rowie oraz samochód z rozbitym przodem
17 grudnia 2020
Rekordowa kara UOKiK dla Biedronki
21 grudnia 2020

Wjechał ciągnikiem w ścianę budynku mieszkalnego

Zdjęcie ilustracyjne

 Z trzema promilami oraz zatrzymanym prawem jazdy zdecydował się usiąść za kierownicę pojazdu mechanicznego i wyjechać na drogę publiczną.

Dyżurny średzkiej Policji otrzymał zgłoszenie, według którego kierujący ciągnikiem uderzył w ścianę budynku mieszkalnego. Skierowani na miejsce funkcjonariusze zobaczyli uszkodzone ogrodzenie posesji oraz ścianę boczną budynku mieszkalnego, a przy niej rozbity ciągnik. Pomimo niebezpiecznej sytuacji nikomu na szczęście nic się nie stało.

Policjanci ustalili, że kierującym ciągnikiem jest 37-letni mieszkaniec powiatu średzkiego. Podczas czynności od mężczyzny czuć było wyraźną woń alkoholu. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie wykazało, że kierujący ma ponad trzy promile alkoholu w organizmie.

Ponadto po sprawdzeniu okazało się, że mężczyzna ma zatrzymane prawo jazdy. Kierujący został ukarany mandatem karnym za brak uprawnień do kierowania pojazdami oraz za stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym. Ale to jego najmniejsze zmartwienie. 37-latek musi liczyć się również z konsekwencjami karnymi kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości.

Przestępstwo to zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Zdjęcie ilustracyjne

Źródło: http://www.sroda-slaska.policja.gov.pl/dsr/aktualnosci/bieza/28785,Nietrzezwy-wjechal-ciagnikiem-w-sciane-budynku-mieszkalnego.html