To już pewne. Ktoś zastrzelił konia wartego prawie pół miliona złotych

Mamy wydajne rolnictwo
27 sierpnia 2020
Wczesne siewy na polach
27 sierpnia 2020

To już pewne. Ktoś zastrzelił konia wartego prawie pół miliona złotych

RIR - Regionalny Portal Rolniczy

Znaleziony na pastwisku w powiecie ząbkowickim na Dolnym Śląsku martwy koń rasy arabskiej zginął od postrzału z broni długiej – taki jest wynik sekcji zwłok. Trwa dochodzenie w tej sprawie. Właściciel wycenił jego wartość na 440 tys. zł.

Rzecznik prokuratury Okręgowej w Świdnicy prok. Tomasz Orepuk poinformował, że wynik sekcji zwłok zwierzęcia i opinia balistyka potwierdziły, że znaleziony martwy na pastwisku koń rasy arabskiej zginął od postrzału z broni długiej.

– Strzał padł z odległości co najmniej stu metrów. Twa dochodzenie w tej sprawie. Weryfikujemy wszystkie okoliczności, także wartość tego konia, którą właściciel określił kwotą 100 tys. euro. Sprawdzimy czy był on ubezpieczony i na jaka kwotę

– powiedział prokurator.

Wcześnie oficer prasowa ząbkowickiej policji kom. Ilona Golec powiedziała, że zgłoszenie o martwym koniu policjanci otrzymali w niedzielę rano i na miejscu w jednej z miejscowości powiatu ząbkowickiego potwierdziły się te informacje. Dodała, że policjanci zabezpieczyli wszystkie książki polowań, które odbywały się w w tym okresie na tym terenie i ramach śledztwa będą wyjaśniać, czy faktycznie mogło dojść do wypadku postrzelenia w ramach polowania.

Jak wynika z wpisów na portalu społecznościowym koń był utytułowany. Zdobywał złote medale w mistrzostwach świata w ujeżdżaniu bez ogłowia.