Targi rolnicze 2020
20 stycznia 2020
Jabłka wymagają chłodu. O przechowywaniu jabłek
22 stycznia 2020

Targi maszyn rolniczych

RIR - Regionalny Portal Rolniczy

Targi maszyn rolniczych to dla rolników okazja do tego, aby zapoznać się z propozycjami producentów, a także uzyskać fachową pomoc w doborze najlepszych rozwiązań dla swojego gospodarstwa.

Nowoczesne maszyny rolnicze pozwalają na znaczne ułatwienie prowadzenia wielu prac w gospodarstwie.

Wielozadaniowe ciągniki, pługi, kombajny, rozsiewacze do nawozów, kultywatory, sadzarki, kosiarki bijakowe, odsiewacze – rolnicy posiadają do dyspozycji szeroką gamę maszyn, które mogą usprawnić wiele czynności.

Dobór właściwego sprzętu przeznaczonego do prac rolniczych powinien odbywać się indywidualnie, biorąc przy tym pod uwagę zakres tych czynności, a także oczekiwania kupującego.

Na rynku znajduje się obecnie wiele modeli maszyn rolniczych polskiej i zagranicznej produkcji. Pojawia się zatem pytanie – co wybrać? Dużym ułatwieniem w podjęciu ostatecznej decyzji może być uczestnictwo w targach maszyn rolniczych.

Targi maszyn rolniczych – wielu wystawców maszyn w jednym miejscu

W Polsce co roku odbywa się wiele targów rolniczych, w których biorą udział wystawcy z różnych krajów. To najlepsza okazja do tego, aby rolnik mógł zapoznać się bliżej z różnymi propozycjami producentów specjalizujących się wytwarzaniu maszyn rolniczych o zróżnicowanym przeznaczeniu.

Aktualnie w Polsce odbywa się wiele targów maszyn rolniczych. Są one organizowane praktycznie przez cały rok i mają miejsce w różnych regionach kraju. Odwiedza je wiele osób – wybrane z nich gromadzą nawet po kilkudziesięciu tysięcy zwiedzających, którzy zainteresowani są nowościami w branży rolniczej.

Popularne targi maszyn rolniczych odbywające się w Polsce:

  • targi Polagra-Premiery – Poznań
  • Centralne Targi Rolnicze
  • Mazurskie Agro Show
  • Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH – Kielce
  • Zielone Agro Show – Ułęż
  • Pomorskie Agro Targi i Pomorska Wojewódzka Wystawa Zwierząt w Lubaniu
  • targi Opolagra – Kamień Śląski
  • targi Agro-Tech w Minikowie
  • Żuławskie Targi Rolne, Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych – Stare Pole
  • targi Agro Show – Bednary

Wybrane z powyższych targów rolniczych gromadzą nierzadko po kilkuset wystawców maszyn z Polski oraz z innych krajów. To zatem doskonała okazja, aby porównać ze sobą dostępne modele i jeszcze łatwiej podjąć decyzję o zakupie najlepszego sprzętu.

Targi maszyn rolniczych – prezentacja i sprzedaż

W trakcie targów maszyn rolniczych uczestnicy mogą na żywo zobaczyć sprzęt prezentowany przez wystawców. Producenci organizują specjalne pokazy swoich maszyn, dzięki czemu można zobaczyć, w jaki sposób sprawdzają się one w warunkach pracy.

Ponadto rolnicy mogą także we własnym zakresie przekonać się, jak działa wystawiany sprzęt. Do wybranych maszyn można samemu zasiąść za jego kierownicą, dlatego to najlepsza okazja do tego, aby przetestować różne sprzęty ułatwiające pracę w gospodarstwie rolnym.

Wystawcy bardzo często prezentują wtedy także swoje nowości – najbardziej zaawansowane maszyn rolnicze, które dzięki zastosowanym technologiom mogą zapewnić jeszcze wydajniejszą oraz wygodniejszą pracę.

Na miejscu można uzyskać profesjonalne doradztwo związane z doborem najlepszych wersji różnych maszyn rolniczych. Pracownicy firm produkujących maszyny mogą zaprezentować odwiedzającym wszystkie zalety konkretnych modeli maszyn, a także przedstawić dostępne warianty wyposażenia. Dzięki temu dobór najlepszych sprzętów do gospodarstwa może być znacznie prostszy niż przy samodzielnym porównywaniu ofert.

Oczywiście, można składać także zamówienia na potrzebny sprzęt. Wiele maszyn, podobnie jak samochodów, przygotowywanych jest na indywidualne zlecenie klienta w wybranej przez niego wersji wyposażeniowej.

W trakcie targów można wtedy złożyć swoje zamówienie, ponieważ dostawa sprzętu najczęściej trwa od kilku tygodni do kilku miesięcy. Możliwe są dogodne warunki płatności.

Targi maszyn rolniczych – rolnicy odwiedzają je coraz częściej

Dzisiaj targi rolnicze, w tym również targi maszyn rolniczych odwiedzane są przez rolników coraz częściej. To najlepsze miejsce do tego, aby zobaczyć, co nowego przygotowały popularne marki, a także jest to szansa na zawarcie nowych znajomości branżowych.

Chociaż dzisiaj, w dobie internetu, wiele informacji o branży rolnej jest na wyciągnięcie ręki, to jednak targi stanowią nadal najlepszy wybór dla doświadczonych, a także początkujących rolników.

Targi maszyn rolniczych to również ważne wydarzenie dla tych rolników, którzy planują zainwestowanie w nowe maszyny rolnicze. Koszt zakupienia tego typu sprzętu nie jest niski, dlatego też wskazane jest sprawdzenie różnych propozycji producentów przed podjęciem decyzji i złożeniem zamówienia. Targi tworzą najlepsze ku temu warunki.

Wobec tego targi maszyn rolniczych to najlepsza okazja do tego, żeby zapoznać się na żywo z wieloma wariantami maszyn polskich oraz zagranicznych producentów.

To właśnie wtedy można także dowiedzieć się o nich więcej, a także złożyć swoje zamówienie na wybrane maszyny. Przed zdecydowaniem się na konkretny sprzęt warto więc odwiedzić targi, by podjąć najlepszą z możliwych decyzji!