Pomoc covid nie dla następców prawnych
29 października 2020
Ciągnik Ursus wjechał pod pociąg
30 października 2020

Spaliło się 700 sztuk bel słomy

RIR - Regionalny Portal Rolniczy

Pożar oboro-stodoły w miejscowości Dębiny.

27 października  doszło do pożaru budynku gospodarczego w miejscowości Dębiny gm. Przasnysz.

W chwili przyjazdu jednostek ochrony przeciwpożarowej ogień wydostawał się już ponad budynek, a dach nad częścią obiektu był zawalony do środka. Pożarem objęta była część magazynowa (stodoła) gdzie składowana była słoma w belach. W części inwentarskiej znajdowało się bydło, które zostało przemieszczone w dalszą część budynku w początkowej fazie działań ratowniczo-gaśniczych.

Strażacy po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, dokonaniu rozpoznania i odłączeniu energii elektrycznej w budynku przystąpili do gaszenia pożaru. Na palący się obiekt podawano prądy gaśnicze w natarciu oraz prądy gaśnicze w obronie na sąsiedni budynek gospodarczy.

W międzyczasie ratownicy organizowali zaopatrzenie wodne, które stanowiła sieć hydrantowa oraz staw znajdujący się obok posesji.

Po wstępnym ugaszeniu palącego się materiału przystąpiono do usuwania słomy z obiektu na łąkę oraz ponownego przelewania wodą przy pomocy ładowarek teleskopowych właściciela.

W wyniku pożaru spaleniu uległo ok. 700 sztuk bel słomy, pokrycie dachowe wraz z konstrukcją dachu. Zawaleniu uległa ściana szczytowa budynku uszkadzając drzwi w sąsiednim budynku.

W działaniach ratowniczo-gaśniczych uczestniczyły: JRG Przasnysz, Ochotnicze Straże Pożarne: Bogate, Chorzele, Jednorożec, Karwacz, Lipa, Mchowo, Stara Krępa, i Szla.

Źródło : https://www.straz-przasnysz.pl/aktualnosci/zdarzenia/544-pozar-oboro-stodoly-w-miejscowosci-debiny