Skradzionym oplem spowodował kolizję z ciągnikiem rolniczym

Jak zwalczać ślimaki?
26 listopada 2020
Świnka miniaturka- nowy członek rodziny
26 listopada 2020

Skradzionym oplem spowodował kolizję z ciągnikiem rolniczym

RIR - Regionalny Portal Rolniczy

 

Jednak skierowani tam policjanci szybko ustalili jego miejsce zamieszkania i jeszcze w piątek 26-latek z gminy Łabunie został zatrzymany. Badanie trzeźwości wykazało w jego organizmie 0,7 promila.

W czasie prowadzonych przez policjantów ustaleń okazało się, że kierowanie w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji to nie jedyne naruszenia prawa, których w tym dniu dopuścił się 26-latek. Okazało się, że opel, którym kierował nie należał do niego. Wcześniej auto zabrał z terenu posesji właścicielki. Wartość skradzionego samochodu mieszkanka gminy Zamość wyceniła na kwotę 5000 złotych.

26-latek po pobycie w policyjnym areszcie usłyszał zarzuty kradzieży pojazdu, za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 5. Jednak podejrzany może spodziewać się surowszej kary, ponieważ działał w warunkach recydywy. 26-latek odpowie również za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. I tu również czeka go surowa kara – nawet do 5 lat pozbawienia wolności, ponieważ na swoim koncie ma już prawomocny wyrok za jazdę na „podwójnym gazie” oraz zakaz prowadzania wszelkich pojazdów mechanicznych.

Ponadto prokurator Prokuratury Rejonowej w Zamościu na wniosek mundurowych zdecydował o tym, że 26-latek zostanie objęty policyjnym dozorem.

starszy aspirant Dorota Krukowska – Bubiło

Źródło: https://lubelska.policja.gov.pl/lub/aktualnosci/109794,Jadac-na-zakazie-skradzionym-oplem-spowodowal-kolizje.html