Próbował uciekać przed policjantami ciągnikiem rolniczym

Wójt potwierdza zawarcie umowy dzierżawy gruntów rolnych
22 października 2020
Zmniejszenie zasięgu niebieskiej strefy ASF
23 października 2020

Próbował uciekać przed policjantami ciągnikiem rolniczym

RIR - Regionalny Portal Rolniczy

Policjanci w celu zatrzymania mężczyzny wbiegli do kabiny, obezwładnili kierowcę i zatrzymali ciągnik rolniczy. 

16 października br. policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy patrolując miejscowość Mikołajowice, zauważyli jak naprzeciwko nich, porusza się całą szerokością jezdni ciągnik rolniczy. Funkcjonariusze włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, aby zatrzymać mężczyznę do kontroli drogowej. Mimo wydawanych poleceń kierujący ominął radiowóz, gwałtownie przyśpieszając. Mundurowi zawrócili pojazd i udali się w pościg za Ursusem. Aby zatrzymać traktorzystę, jeden z policjantów zmuszony był wyjść z samochodu, pobiec za uciekinierem, następnie wskoczyć do ciągnika, aby go obezwładnić i zatrzymać.
Po zatrzymaniu okazało się, że mieszkaniec gminy Legnickiego Pola ma blisko 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto mężczyzna podczas kontroli nie posiadał przy sobie uprawnień do kierowania. Wtedy wyszło na jaw, że ma dwa dożywotnie zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych.
Za przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i niestosowania się do orzeczonego sądowego zakazu prowadzenia pojazdów grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło :
http://legnica.policja.gov.pl/dle/aktualnosci/bieza/25059,Probowal-uciekac-przed-policjantami-ciagnikiem-rolniczym.html