Polscy rolnicy dają zdrowie całemu społeczeństwu

Pijany traktorzysta
2 lipca 2020
Czy ktoś poluje na nutrie i je zjada?
4 lipca 2020

Polscy rolnicy dają zdrowie całemu społeczeństwu

RIR - Regionalny Portal Rolniczy

– Chodzi o to, żeby wyeliminować z rynku nieuczciwość. Żeby wyeliminować tych producentów, pośredników, którzy fałszują polską żywność. Nie chodzi tylko o oszustwa co do jakości, ale także aby wyeliminować fałszowane produkty, włożone w polskie opakowania. My nie mamy się czego wstydzić. Mamy znakomite produkty, również te owoce, które tu dziś prezentujemy – podkreślił minister rolnictwa i rozwoju wsi podczas konferencji poświęconej kampanii „Czas na polskie superowoce”. – Każdy powinien codziennie zjeść garść owoców, których mamy bogactwo od wiosny do jesieni. A zimą przetwory – dodał.

– Bądźmy wdzięczni rolnikom za ciężką pracę i trud na rzecz Polek i Polaków – zaapelował minister Ardanowski.

Konferencję zorganizował Krajowy Związek Grup Producentów Owoców i Warzyw. Wybór daty spotkania był nieprzypadkowy, gdyż 1 lipca przypada Międzynarodowy Dzień Owoców.

Minister zwrócił również uwagę, że dobra współpraca i wsparcie Głowy Państwa przynosi dobre rezultaty dla polskiego rolnictwa.

– Zapewnienie bezpieczeństwa żywnościowego jest posłaniem. Zadaniem, które polska wieś i polscy rolnicy wypełniają znakomicie – dodał minister.

Minister rolnictwa przypomniał ponadto, że od dziś wzmocniona została kontrola jakości żywności.