Pijany mężczyzna kierował ciągnikiem rolniczym.Jechał bez uprawnień i obowiązkowego OC

Pług rolniczy – podział i rodzaje
17 sierpnia 2020
Samochód wjechał pod kombajn
17 sierpnia 2020

Pijany mężczyzna kierował ciągnikiem rolniczym.Jechał bez uprawnień i obowiązkowego OC

RIR - Regionalny Portal Rolniczy

Praca w rolnictwie to ciężkie i często niebezpieczne zajęcia. W gospodarstwie używa się różnorodnych narzędzi i maszyn–nie zawsze są one sprawne technicznie i nie zawsze obsługują je osoby odpowiedzialne. 

Chojnowscy funkcjonariusze zostali poinformowani, że kierujący ciągnikiem rolniczym poruszając się w miejscowości Goślinów najprawdopodobniej jest nietrzeźwy. Policjanci natychmiast udali się na miejsce. Podczas kontroli dokumentów i rozmowy z kierującym funkcjonariusze wyczuli od mężczyzny silną woń alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało u 45-letniego mieszkańca gminy Miłkowice ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

W trakcie dalszych sprawdzeń okazało się, że kierujący ma prawo jazdy, ale nie posiada uprawnień do kierowania ciągnikiem rolniczym. Dodatkowo policjanci ustalili, że ciągnik nie posiada obowiązkowego ubezpieczenia OC.

Za kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości 45-latek odpowie przed sądem. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat oraz wysoka grzywna. Ponadto funkcjonariusze skierują pismo do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego informujące o niewykupionej polisie OC. Grozi za to grzywna nawet do 7,8 tysięcy złotych.

 

https://dolnoslaska.policja.gov.pl/wr1/aktualnosci/biezace-inf/21300,Pijany-mezczyzna-kierowal-ciagnikiem-rolniczym-Jechal-bez-uprawnien-i-obowiazkow.html