OŚWIADCZENIE Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jana Krzysztofa Ardanowskiego

Ciężarówka uderzyła w ciągnik rolniczy
3 października 2020
Rolnicy mają dość. Bedzie blokada dróg krajowych i wojewódzkich
3 października 2020

OŚWIADCZENIE Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jana Krzysztofa Ardanowskiego

RIR - Regionalny Portal Rolniczy

Dziś otrzymałem wezwanie od Ringier Axel Springer Polska Sp. z o.o., działającego w imieniu portalu internetowego Onet.pl, w którym wydawca ten domaga się ode mnie przeprosin i usunięcia ze strony internetowej Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi  mojego oświadczenia z 16 września 2020 roku.

W oświadczeniu tym  stwierdzam, że to zagraniczne medium działa na szkodę Polski, destabilizuje polską scenę polityczną i jest bezpośrednio zaangażowane w spór polityczny po stronie „totalnej opozycji”. Stwierdzam także, że przedstawiony przez Onet.pl film o jednej z ferm futerkowych, jest zbiorem manipulacji i „ustawek”, fałszywych tez i komentarzy, mających udowodnić wrażliwym i nieuzbrojonym w specjalistyczną wiedzę widzom, że hodowla zwierząt jest działaniem złym i niemoralnym.

Manipulacje i mijanie się z prawdą w tym filmie potwierdzają naukowcy i specjaliści weterynarii, którzy dokonali jego oceny.

Moje oświadczenie było związane z potrzebą wyjaśnienia sposobu, w jaki moja opinia o procedowanej ustawie o ochronie zwierząt trafiła do Onet.pl. Przygotowanie tej opinii i przekazanie jej kierownictwu PiS oraz parlamentarzystom zajmującym się sprawami rolnictwa, było moim obowiązkiem.

Dokument ten był adresowany jedynie do kierownictwa PiS oraz posłów i senatorów. Niestety bez mojej wiedzy został ujawniony przez Onet.pl i wykorzystany do podsycania niepokojów w Prawie i Sprawiedliwości.

W związku z tym, że moje oświadczenie opublikowane na stronie www.gov.pl/rolnictwo było reakcją na zachowanie Onet.pl i dotarło do adresatów oraz zainteresowanych moim stanowiskiem osób, podjąłem decyzję o zdjęciu go ze strony internetowej Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Natomiast nieporozumieniem jest oczekiwanie ode mnie przeprosin za moją ocenę funkcjonowania Ringier Axel Springer Polska Sp. z o.o. w naszej Ojczyźnie.

W załączeniu zamieszczam tekst wezwania Ringier Axel Springer Polska.

 

Źródło :

https://www.gov.pl/web/rolnictwo/oswiadczenie-ministra-rolnictwa-i-rozwoju-wsi-jana-krzysztofa-ardanowskiego2