Nietrzeźwy traktorzysta z zamiłowaniem do pertraktacji

Traktor rozleciał się na części , a za kierownicą pijany 61-latek
31 lipca 2020
Kradli ule z pszczołami – Policjanci zatrzymali sprawców i odzyskali mienie o wartości 16,3 tys. zł
1 sierpnia 2020

Nietrzeźwy traktorzysta z zamiłowaniem do pertraktacji

RIR - Regionalny Portal Rolniczy

We wtorkowy wieczór do stanowiska kierowania Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju wpłynęło zgłoszenie o kolizji drogowej, której uczestnik miał być nietrzeźwy.

Do miejscowości w gminie Busko – Zdrój pojechali funkcjonariusze z Zespołu Ruchu Drogowego. Na miejscu zastali 49 – letniego zgłaszającego. Mężczyzna opowiadał, że kiedy przebywał przed domem na swojej posesji usłyszał huk. Natychmiast pobiegł w kierunku drogi. W bramie zauważył stojący ciągnik rolniczy. Obok niego stał mężczyzna, którego wygląd oraz sposób zachowania wskazywał, że jest nietrzeźwy. Na widok pokrzywdzonego zaproponował: „Może się dogadamy”. Pokrzywdzony „nie skorzystał z okazji” i powiadomił Policję. W trakcie badania stanu trzeźwości 32 – letni traktorzysta „wdmuchał” ponad 2,6 promila alkoholu. Stan techniczny ciągnika, którym się poruszał pozostawiał wiele do życzenia. Mundurowi stwierdzili między innymi niesprawność układu kierowniczego, co w połączeniu ze stanem psychofizycznym kierującego mogło doprowadzić do tragedii. W tym przypadku skończyło się na uszkodzeniu zaparkowanego przy ogrodzeniu auta i samego ogrodzenia.    

http://buskozdroj.swietokrzyska.policja.gov.pl/tbu/dzialania/aktualnosci/46200,Nietrzezwy-traktorzysta-z-zamilowaniem-do-pertraktacji.html