Kradli ule z pszczołami – Policjanci zatrzymali sprawców i odzyskali mienie o wartości 16,3 tys. zł

Nietrzeźwy traktorzysta z zamiłowaniem do pertraktacji
31 lipca 2020
Śnięte ryby, raki na brzegu i zanieczyszczenia w gminie Czarna Woda.
1 sierpnia 2020

Kradli ule z pszczołami – Policjanci zatrzymali sprawców i odzyskali mienie o wartości 16,3 tys. zł

RIR - Regionalny Portal Rolniczy

Zatrzymani mężczyźni zabierali ule z terenu gminy Grębocice wraz z rodzinami pszczelimi, by następnie z zyskiem po późniejszej sprzedaży „zasilać” swoje portfele. 

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach w krótkich odstępach czasu odnotowali kradzieże uli wraz z pszczołami z dwóch różnych lokalizacji na terenie gminy Grębocice. Sprawą zajęli się kryminalni i dzielnicowi z Grębocic, którzy jak po nitce do kłębka dotarli do wszystkich uczestników nielegalnego procederu.

Policjanci na podstawie zgromadzonych informacji ustalili, że za pierwszą z kradzieży, kiedy to łupem sprawców padły 4 ule z wyposażeniem i wraz z rodzinami pszczelimi, stało dwóch 18-latków i 23-latek. Wszyscy mieszkańcy gminy Grębocice usłyszeli zarzuty kradzieży. W toku dalszych czynności okazało się, że dwóch z wymienionych mężczyzn stało również za kolejną kradzieżą. Tym razem do sprawców dołączył 27-latek, również mieszkaniec gminy Grębocice, który z kolei odpowie za ten czyn w warunkach tzw. „recydywy”, bowiem był on już skazany na karę pozbawienia wolności m.in. za kradzieże. 

 

http://www.polkowice.policja.gov.pl/pl/p/polkowice/aktualnosci/wiadomosci/biezace_informacje/kradli_ule_z_pszczolami___policjanci_zatrzymali_sprawcow_i_odzyskali_mienie_o_wartosci_16_3_tys__zl