Jechał koparką z pękniętą szybą czołową ,a grozi mu kara nawet 5 lat pozbawienia wolności

Zatrzymano transport 46 ton zużytej folii z produkcji rolniczej i złom
2 grudnia 2020
Producenci świń w cyklu otwartym również będą objęci pomocą
6 grudnia 2020

Jechał koparką z pękniętą szybą czołową ,a grozi mu kara nawet 5 lat pozbawienia wolności

RIR - Regionalny Portal Rolniczy

 Policjanci z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu podczas patrolu w miejscowości Łozina zwrócili uwagę na kierującego koparko-ładowarką.

Funkcjonariusze mieli zastrzeżenia co do stanu technicznego pojazdu wolnobieżnego, dlatego też postanowili porozmawiać z mężczyzną siedzącym za kierownicą. Policjanci stwierdzili pękniecie szyby czołowej koparki, jednak jak się po chwili okazało było to najmniejsze zmartwienie 40-latka, bo funkcjonariusze ujawnili znacznie bardziej obciążające go fakty.

Mężczyzna podczas rozmowy z policjantami zachowywał się bardzo nerwowo, co w oczywisty sposób zwróciło ich uwagę. Mężczyzna nie próbując niczego ukrywać, wyznał, że zażywał amfetaminę, a wykonany przez funkcjonariuszy test potwierdził jego słowa. Na popełnieniu jednego przestępstwa się jednak nie skończyło. Policjanci sprawdzili kierującego w policyjnych kartotekach, a wówczas okazało się, że obowiązuje go do roku 2022 sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Mężczyzna został zatrzymany i trafił w towarzystwie policjantów do placówki medycznej, gdzie została pobrana mu krew do badań, celem potwierdzenia kierowania pod wpływem środków zabronionych.

O dalszych losach mężczyzny zadecyduje teraz sąd. Przypomnijmy, kierowaniem pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego zagrożone jest karą 2 lat pozbawienia wolności. Natomiast z karą sięgającą nawet 5 lat należy się liczyć, nie stosując się do orzeczonych przez sąd środków karnych.

Źródło: http://www.wroclaw.policja.gov.pl/dwr/aktualnosci/bieza/27927,Jechal-koparka-z-peknieta-szyba-czolowa-a-grozi-mu-kara-nawet-5-lat-pozbawienia-.html