Informacja dla rolników poddanych kwarantannie domowej w związku z Covid19

Nowe ciągniki – które marki były liderami w lutym?
24 marca 2020
“Buraczany interes”
24 marca 2020

Informacja dla rolników poddanych kwarantannie domowej w związku z Covid19

RIR - Regionalny Portal Rolniczy

Jeśli odbywasz kwarantannę w domu, czyli jesteś zdrowy, ale miałeś kontakt z osobą chorą lub właśnie wróciłeś z zagranicy – bezwzględnie stosuj się do poniższych zaleceń przez 14 dni.

Nie opuszczaj terenu swojego gospodarstwa. Możesz zajmować się inwentarzem na jego terenieMożesz uprawiać swoje pole.
Według dostępnej wiedzy choroba nie przenosi się z człowieka na zwierzęta gospodarskie oraz zwierzęta domowe, np. psy czy koty.

• Nie spotykaj się z innymi osobami i nie zapraszaj nikogo do domu.

• Zachowuj zasady higieny.

• W przypadku wystąpienia gorączki, kaszlu lub duszności niezwłocznie skontaktuj się telefoniczne z powiatową stacją sanitarno-epidemiologiczną lub zgłoś się na oddział zakaźny najbliższego szpitala, unikając transportu publicznego (jeśli to możliwe swoim samochodem).

• Za nieprzestrzeganie kwarantanny grozi grzywna w wysokości 30 000 zł.

• W przypadku potrzeby kontaktu z lekarzem skorzystaj z teleporady (dzwoń do swojego lekarza poradni zdrowia). Lekarz może wystawić  ci e-receptę i e-zwolnienie. Lista placówek POZ udzielających teleporad w Twojej okolicy jest dostępna na stronie NFZ: https://www.nfz.gov.pl/aktualnosci/aktualnosci-centrali/teleporady-dotyczace-koronawirusa-w-przychodniach,7621.html. Więcej o e-zdrowiu na pacjent.gov.pl.

Dowiedz się więcej na www.gov.pl/koronawirus Infolinia NFZ 800 190 590

Zobacz źródło aby przeczytać cały artykuł:
https://www.gospodarz.pl/aktualnosci/mrirw/informacja-dla-rolnikow-poddanych-kwarantannie-domowej-w-zwiazku-z-covid19.html