Handlarz zagłodził kilkanaście koni

Działania Zarządu KRIR przeciw “piątce dla zwierząt”
29 września 2020
Mieszkańcy i kilkanaście zastępów straży walczyło z pożarem budynku gospodarczego
30 września 2020

Handlarz zagłodził kilkanaście koni

RIR - Regionalny Portal Rolniczy

W ubiegłym tygodniu stowarzyszenie „Pogotowie dla Zwierząt” oraz fundacja „Pańska Łaska” przeprowadziły interwencję w jednej z wiosek gminy Obrzycko.

Jak informuje Radio Poznań, podczas interwencji, w której uczestniczyli członkowie stowarzyszenia i fundacji, lekarz weterynarii oraz policja, znaleziono 17 koni, kilkanaście tryków i capów oraz muflona i psa.

 Rolnik skupuje konie od innych rolników, a następnie trzyma je – choć nie ma na to warunków. Jego gospodarstwo nie funkcjonuje oficjalnie, jako skup zwierząt. Wraz z  Fundacją „Pańska Łaska” z którą organizujemy interwencję – ustalamy, iż na terenie posesji znajduje się co najmniej kilkanaście koni. Są w dramatycznym stanie, pozamykane w komórkach – informuje stowarzyszenie „Pogotowie dla Zwierząt”.

Wiele koni jest niedożywionych i odwodnionych. Zwierzęta były trzymane w ciemności, na łańcuchach, bez dostępu do pożywienia.

Obecnie trwa zbiórka, z której środki zostaną przekazane na ratowanie zwierząt.  Bardzo prosimy o wsparcie w ratowaniu tych 17 szkieletów – informuje stowarzyszenie na stronie zbiórki.

Link do zbiórki: https://www.ratujemyzwierzaki.pl/handlarz-zaglodzil-konie

 

https://eszamotuly.pl/dramat-zwierzat-pod-szamotulami-handlarz-zaglodzil-kilkanascie-koni/