Ciągnik o wartości 100 tys. złotych nie wyjechał z Polski

Wzrost wartości eksportu polskiej żywności
23 listopada 2020
Pomoc dla producentów świń na wyrównanie utraconych dochodów w związku z ASF
24 listopada 2020

Ciągnik o wartości 100 tys. złotych nie wyjechał z Polski

RIR - Regionalny Portal Rolniczy

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, podczas kontroli na granicy, ujawnili kolejny pojazd pochodzący z przestępstwa. Tym razem nie był to luksusowy samochód czy ciężarówka ale ciągnik rolniczy, który miał trafić na Ukrainę.

W nocy z 15 na 16 listopada br., na drogowym przejściu granicznym w Dorohusku funkcjonariusze NOSG ujawnili pojazd pochodzący z przestępstwa. Na naczepie samochodu ciężarowego, funkcjonariusze skontrolowali ciągnik marki JOHN DEERE. W czasie prowadzonych czynności ujawniono, iż w maszynie o szacunkowej wartości 100 tys. zł, zmieniono numery identyfikacyjne VIN.

W sprawie zostało wszczęte postępowanie przygotowawcze, kierowca ciężarówki 58-letni ob. Ukrainy, został przesłuchany w charakterze świadka.

Od początku roku funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału SG, odzyskali już ponad 160 poszukiwanych pojazdów oraz podzespoły pochodzące z przestępstwa o łącznej wartości ponad 13 mln zł.

Nadbużański Oddział Straży Granicznej

Źródło: https://www.nadbuzanski.strazgraniczna.pl/nos/aktualnosci/39572,Dorohusk-Ciagnik-o-wartosci-100-tys-zlotych-nie-wyjechal-z-Polski.html