Bezmyślny wyrąb i zuchwała kradzież

Po co rolnikom zrównoważone rolnictwo?
28 grudnia 2020
Chciał kupić ciągnik przez internet. Stracił zaliczkę
29 grudnia 2020

Bezmyślny wyrąb i zuchwała kradzież

Miejsce składowania skradzionego drewna/ Fot. Straż Leśna, Nadleśnictwo Czerniejewo

Do zuchwałej kradzieży drewna doszło w poznańskim Nadleśnictwie Czerniejewo. Dzięki współpracy Straży Leśnej i policjantów ze Środy Wielkopolskiej sprawcę kradzieży zatrzymano.

Złodziej, mając asygnatę na wywóz drewna z samowyrobu, chciał oszukać́ miejscowego leśniczego. Wyciął pięć dorodnych dębów i pożyczonym ciągnikiem wywiózł drewno z lasu.

Leśniczy, jak tylko zorientował się, co się wydarzyło, natychmiast powiadomił Straż Leśną i wytypowano sprawcę. Strażnicy leśnicy podkreślają, że to  pierwsza od kilku lat kradzież drewna na terenie Nadleśnictwa Czerniejewo.

– Dzięki doskonałej współpracy z Komenda Powiatową Policji w Środzie Wielkopolskiej udało się błyskawicznie zabezpieczyć dowody i skierować sprawę do prokuratury – mówi komendant Straży Leśnej w Nadleśnictwie Czerniejewo Michał Sujak.

Mężczyzna początkowo mataczył w sprawie, jednak ostatecznie przyznał się do winy. Wyrządzone szkody oszacowano na 20 tys. zł. Złodziej odpowie za wyrąb i kradzież drewna, grozi mu też kara finansowa podwójnej wartości wyrządzonych szkód.