70-letni rolnik został przygnieciony przez swój ciągnik

Ciągnik Ursus wjechał pod pociąg
30 października 2020
“5 dla zwierząt” nie będzie dalej procedowana
2 listopada 2020

70-letni rolnik został przygnieciony przez swój ciągnik

RIR - Regionalny Portal Rolniczy

Chwile strachu przeżył 70-letni mieszkaniec Dąbrówki Tuchowskiej, który został przygnieciony przez swój traktor podczas naprawy uszkodzonego koła.

Do groźnej sytuacji doszło w sobotnie popołudnie (24.10.2020 roku) w Dąbrówce Tuchowskiej. „Starszy” traktorzysta jechał swoim traktorem i ciągnął przyczepę. W pewnym momencie stwierdził, że jest konieczność naprawy jednego z uszkodzonych kół. Zatrzymał swój zestaw pojazdów i zabrał się ochoczo do pracy. Niestety nie zabezpieczył właściwie pojazdu i obciążonej przyczepy. Gdy znalazł się pomiędzy zestawem, ten niespodziewanie stoczył się na nierówności terenu i przycisnął „staruszka”, uniemożliwiając wydostanie się z pułapki.

Na miejsce zostali wezwali policjanci, strażacy oraz ratownicy medyczni, ponieważ ze zgłoszenia wynikało, że mężczyzna został przygnieciony przez traktor.

Służby, które przybyły na miejsce szybko uwolniły wystraszonego kierowcę, który został zakleszczony na szczęście jedynie swoją koszulą do elementów traktora. Mężczyzna praktycznie bez najmniejszym obrażeń został uwolniony, a o jakim szczęściu może mówić, wie zapewne jedynie on sam.

Nam pozostaje ponowić apel do osób wykonujących prace polowe oraz przy maszynach rolniczych o stosowanie zasady ograniczonego zaufania i zawsze zabezpieczanie wszystkich maszyn przed przystąpieniem przy nich do pracy. Pamiętajmy o swoim bezpieczeństwie.

Źródło : http://tarnow.policja.gov.pl/kt/aktualnosci/3805,Chwila-nieuwagi-mogla-zakonczyc-sie-rodzinna-tragedia.html